У рамках Міжнародного дня рідної мови у Великоключівській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів Нижньовербізької сільської ради об’єднаної територіальної громади говорили про життя і творчість колишнього випускника школи, письменника Ярослава Свищука (1946–2015), який у 1960-х роках стрімко злетів на обрії національної літератури, а потім в умовах радянської дійсності прирік себе на добровільне заслання.
На запрошення організатора заходу, завідуючої шкільної бібліотеки Марії Кобилянської-Васильчук прибули літератори Іван Війтенко, Іван Стефурак, Іван Ужитчак, Микола Васильчук. Того дня до школи завітали й завідувачі бібліотек шкіл, які входять до Нижньовербізької сільської ради об’єднаної територіальної громади. Гості стали слухачами й учасниками літературно-музичної композиції «З далекого краю лелеки летіли...», яку підготували талановиті учні Великоключівської школи під орудою музичного керівника Наталії Юрійчук.
Взагалі ж, того дня, 22 лютого 2018 року, говорили не лише про Ярослава Свищука, а й про роль слова в житті суспільства, збереженні національної ідентифікації народу та розбудови державного життя нації.
Член Національної Спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – Микола Васильчук розповів про книжку «Залюбленний у «Сьомий континент»: Людина і поет Ярослав Свищук». Це видання із серії «Бібліотека Коломийщини» (її редагує Микола Савчук) обласне управління культури та обласна організація Національної спілки письменників України визнали найкращим виданням Прикарпаття за 2017 рік (номінація «Спадщина»).
Поет, автор багатьох книжок, член Національної Спілки письменників України Іван Війтенко поділився спогадами з 1960-х років про Ярослава Свищука. Про талановитого митця, а також про художню творчість загалом говорили поет, лауреат всеукраїнської літературної премії «Благовіст» Іван Стефурак та літератор, автор книжки оповідань «Капкан на «Оленя» Іван Ужитчак.
Гості (а всі вони, крім Івана Війтенка, – колишні випускники нашої школи) відзначали, що шкільні приміщення стали сучаснішими і технологічнішими, а діти – вихованішими і модернішими, але залишилися такими ж життєрадісними, як і в пору їхньої шкільної юності.
Високий рівень підготовки та проведення цього заходу відзначила інспектор відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму Нижньовербізької сільської ради ОТГ Уляна Дмитрук, яка взяла участь у нашому заході.
Тут, у Великому Ключеві, бережуть пам’ять і примножують високий педагогічний досвід знаних великоключівських педагогів: Романа Коссара, Якима Ґушула, Мирослава Стельмаховича, Василя Савчука.
Микола Васильчук - член Національної Спілки письменників України, кандидат філологічних наук, доцент Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

|